Adaptacja


Pierwsze dni w klubie

Okres adaptacji jest bardzo ważnym okresem dla każdego Dziecka. Jest inny u każdego Malucha i zależy od wielu czynników, dlatego trudno jest określić ile będzie trwał. Dla niektórych dzieci zajmie tydzień, dla innych nawet miesiąc czasu. Dlatego Rodzice muszą mieć na uwadze, iż uczestnictwo i separacja od Rodzica nawet na parę godzin jest dla dziecka dużym wyzwaniem.

Proponujemy tygodniowy okres adaptacyjny, w którym Rodzice i Maluszki mają szansę zapoznania się z nowym środowiskiem.

Każde Dziecko jest inne i inaczej reaguje na zmiany, dlatego prosimy Rodziców o dyspozycyjność w okresie adaptacyjnym w razie, gdyby była konieczność odebrania Dziecka.


Tydzień adaptacyjny składa się z 5 następujących po sobie dni roboczych od poniedziałku do piątku (tak, aby dni adaptacji nie przypadały na weekend).


1 dzień (poniedziałek) – pobyt z Rodzicem/Opiekunem około 1,5 godziny. Zapoznanie się ze środowiskiem, nowymi opiekunami i Dziećmi.

2 dzień (wtorek) – pobyt dziecka z rodzicem około 1,5 godziny. Rodzic /Opiekun po raz pierwszy pozostawia dziecko w klubie samo, na około 30 – 45 minut, ten dzień pozwoli poznać reakcję dziecka na rozstanie z Rodzicami/Opiekunami.

3 dzień (środa) – pobyt Dziecka około 3 godzin, pierwszy posiłek w klubie.

4 dzień (czwartek) – pobyt Dziecka do około 5 godzin, posiłek, pierwsza drzemka lub leżakowanie, Rodzice odbierają dziecko zaraz po śnie.

5 dzień ( piątek) – pobyt około 5 godzin, śniadanko, obiadek, sen, podwieczorek, odbiór Rodziców/Opiekunów.


Dla Rodziców

Przy zapisie Dziecka wymagane są następujące dokumenty:

- karta zgłoszeniowo – informacyjna Dziecka,

- umowa o przyjęcie Dziecka do Klubu,

- podpisany regulamin Klubu.